Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært bord af hvid laminat, 120 x 80
Vurdering:
1.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært spisebord af hvid laminat med aluminiumskant, spændben af forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71. L. 120. D. 80 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, nogle ridser og skrammer mm. Undersiden med monteringer til fire 3107 stole.
18-07-2050 08:27:00