Piaget 'Altiplano'. Midsize dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970'erne

Varenummer: 6433702

Næste bud: DKK 7.800
Vurdering: DKK 10.000

Midsize damearmbåndsur fra Piaget, ref.nr.: 903, cal. 9P, i urkasse af 18 kt guld, lys skive med stregindeks, riflet optrækskrone, mineralglas, monteret med senere læderrem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 31,5 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

DKK 7.800
Auktionen afsluttes:  24-04-2024 20:29:00