Vurdering:
10.000
Midsize damearmbåndsur fra Piaget, ref.nr.: 903, cal. 9P, i urkasse af 18 kt guld, lys skive med stregindeks, riflet optrækskrone, mineralglas, monteret med senere læderrem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 31,5 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.