Peter J. Lassen. Montana Monterey model X40100

Varenummer: 6437667
Hammerslagspris: DKK 1.600
Vurdering: DKK 1.500

Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana Monterey bænk, model X40100. Produceret i 30 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 164 Iris. H. 72 cm. x B. 100 cm. x D. 40 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 20:00:40