Peter J. Lassen. Montana moduler model 1141, D. 20 cm (2)

Varenummer: 6471500

Vurdering: DKK 1.800

Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana modul model 1141 tre skuffer. Ene modul er med fire åbne rum. Andet modul er med to åbne rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 46,8 cm. x D. 38 cm. Ophængslister, vægbeslag samt skruer m.m. medfølger ikke. Fremstår med brugsspor herunder ridser. (2)

Auktionen afsluttes:  27-07-2024 18:30:00