Peter J. Lassen. Montana modul model 1619, D. 30 cm

Varenummer: 6437634
Hammerslagspris: DKK 850
Vurdering: DKK 1.800

Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1619, der er åbent med fem åbne rum. Modulet er produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 144 Fennel. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister, vægbeslag samt skruer m.m. medfølger. Fremstår med lette brugsspor herunder ridser.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 19:25:00