Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118. D. 38 cm

Varenummer: 6437631
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 2.000

Peter J. Lassen (1930 -2019). Montana modul, model 1118 med to heldækkende låger. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Modulet er monteret med ophængslister, vægbeslag medfølger. Fremstår med lette brugsspor herunder ridser.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 20:59:01