Peter J. Lassen. Montana modul model 1112 D. 38 cm

Varenummer: 6437713
Hammerslagspris: DKK 1.800
Vurdering: DKK 2.000

Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1112, der er åbent med fire rum, produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 166 Acacia. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister og vægbeslag medfølger ikke. Modulet er monteret med fire montana ben model MBL126 (H. 12,6 cm) i farven 05 Black. Fremstår med lette brugsspor herunder få ridser.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 20:25:00