Peter Holm . 'Århus, set fra Risskov' , olie på lærred. Dateret 1849

Varenummer: 6450848
Hammerslagspris: DKK 3.200
Vurdering: DKK 6.000

Peter Holm (1798-1875). 'Århus, set fra Risskov' , olie på lærred. Sign. i monogram PH og dateret 1849. 54x81 cm. (67x94 cm.)
Doubleret. Områder ved vand og himmel med hvide/lyse sløringer.
Auktionen afsluttes:  02-04-2024 19:59:00