Vurdering:
4.000
Per Borup. To låse af 14 kt. delvist satineret hvidguld, med låse til Per Borup systemlåse, stemplet "P.Bo 585". B. ca. 11 mm. Samlet vægt: ca. 8,8 gr. Fremstår med brugsspor.