Pelikan Design. To kontor/konferencestole, (2)

Varenummer: 6473800
Hammerslagspris: DKK 1.800
Vurdering: DKK 2.000

Pelikan Design. To kontorstole/konferencestole med sæde og ryg fuldpolstret med læder, stel med blankt forkromet stålsøjle og fempas-fod af poleret helstøbt aluminium. Fremstillet for Magnus Olesen. H. 106 cm, SH 45 cm. Brugsspor.
Proveniens Danica Pension/Danske Bank
Auktionen afsluttes:  13-07-2024 11:54:00