Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Hobby og samleobjekter
Samleobjekter
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Paul Bunge præcisionsvægt i montre Dansk/Tysk laboratorievægt.
Varenummer
:
6436152
Hammerslagspris
:
500
Vurdering
:
Præcisions balancevægt med tårn og vægtarm i messing ophæng, to runde skåle af rustfrit stål. finjusteringsenhed. Vægten er monteret på sort marmor plade i træ kabinet, oplukkelig front og sider. mrk. Poul Bunge og H. Struers kemiske laboratorium. H. 43 B. 38 D. 27 cm. nogle lodder medfølger. Fremstår med brugsspor og mangler.
20-02-2024 20:31:48
Showroom:
DK, Roskilde, Store Hedevej
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
14805
20-02-2024
17:40:45
500
2330178
17-02-2024
13:49:19
450
14805
16-02-2024
15:13:06
400
2330178
16-02-2024
07:37:09
350
Close
Image 1 of 1
Maximize image
Restore image