Par lysestager, skål med stikhank og saltkar af sølv. (4)

Varenummer: 6473256
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 1.500

Par lysestager stemplet H.J. Sterling H. 15,5 cm med gipsfyld, tretårnet skål med stikhank af sort træ og saltkar af 830 sølv uden glas. Med aldersrelaterede brugsspor og bule. Samlet vægt 592 gram.
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 18:42:21