Par lænestole, sorte i rokokoform med lys gult betræk. (2)

Varenummer: 6419170
Vurdering: DKK 1.000

Par lænestole, sorte i rokokoform med citrongult betræk af alcantara på sæde, ryg og armlæn. Forben med hjul. H. 98 B. 59 D. 53 og SH. 42 cm. Enkelte brugsspor.

Proveniens:
Stammer fra kunst- og antikvitetshandler Jørgen L. Dalgaards samling og bo.

Auktionen afsluttes:  27-02-2024 20:59:00