Oswald Haerdtl for Lobmeyer. Væglampe af glas fra 50'erne
Næste bud:
7.000
Vurdering:
12.000
Oswald Haerdtl (1899-1959). Væglampe af blomsterformet glas og forgyldt metal fra 50'erne. 6 lyskilder. H. 57 cm, B. 40 cm. Fremstillet af Lobmeyer, Wien, Østrig. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionaliteten.
27-07-2024 19:33:00