Oswald Haerdtl for Lobmeyer. Væglampe af glas fra 50'erne

Varenummer: 6408153

Næste bud: DKK 7.000
Vurdering: DKK 12.000

Oswald Haerdtl (1899-1959). Væglampe af blomsterformet glas og forgyldt metal fra 50'erne. 6 lyskilder. H. 57 cm, B. 40 cm. Fremstillet af Lobmeyer, Wien, Østrig. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionaliteten.

DKK 7.000
Auktionen afsluttes:  25-04-2024 20:06:09