Vurdering:
10.000
Herrearmbåndsur fra Omega, ref.nr.: 191.740KZ, cal. 1377, i urkasse af 18 kt. guld, hvid skive med romertal, optrækskrone med logo, mineralglas, monteret med senere læderrem med forgyldt Omega-spænde, quartz urværk. mål: 25 x 30 mm. fremstår med brugsspor, gravering på bagkasse. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.