Omega 'Tank'. Herreur i 18 kt. guld med hvid skive, ca. 1982/83

Varenummer: 6391247
Vurdering: DKK 10.000

Herrearmbåndsur fra Omega, ref.nr.: 191.740KZ, cal. 1377, i urkasse af 18 kt. guld, hvid skive med romertal, optrækskrone med logo, mineralglas, monteret med senere læderrem med forgyldt Omega-spænde, quartz urværk. mål: 25 x 30 mm. fremstår med brugsspor, gravering på bagkasse. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 20:32:28