Omega 'Seamaster Professional Marui RED-edition'. Dameur i stål med rød, bølget skive, ca. 1998

Varenummer: 6399785

Næste bud: DKK 10.000
Vurdering: DKK 15.000

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional Marui RED-edition, ref.nr.: 596.1523 / 796.1523, cal. 1424, serienr.: 56816739, i urkasse af stål, rød, bølget skive med streg- og punktindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af stål med foldelukke med forgyldt logo, quartz urværk. Ø. 28 mm. Indvendig L. ca. 16,5 cm. Medfølges af generisk boks. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

DKK 10.000
Auktionen afsluttes:  28-04-2024 21:02:28