Omega Seamaster Automatic, vintage herreur

Varenummer: 6455908

Næste bud: DKK 10.000
Vurdering: DKK 14.000

Vintage herrearmbåndsur fra Omega model Seamaster i urkasse af forgyldt stål. Ref.176.005 Gylden urskive med indeksmarkeringer, datoangivelse, to subdials. Minut- og timevisere. riflet optrækskrone med logo, lænke af forgyldt stål og foldespænde med logo. Automatisk urværk cal. 1040, Fremstår med brugsspor og flere skæve led på lænken. Funktion til indstilling af tid virker ikke. Uret gik ved indlevering, Auktionshuset indestår ikke for funktionaliteten og kender ikke servicehistorikken på uret.

DKK 10.000
Auktionen afsluttes:  13-07-2024 18:35:00