Varenummer: 6395311
Vurdering: DKK 6.000

Vintage herrearmbåndsur fra Omega, cal. 283, i uoriginal urkasse af stål, two-tone skive med forgyldt stregindeks, plexiglas, monteret med senere Tommy Hilfiger læderrem, mekanisk urværk med manuelt optr�k. Ø. 35 mm. fremstår med brugsspor, uoriginal optr�kskrone, udskiftede/uoriginale visere, skruer mangler i urværk. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  15-07-2024 14:59:39