Ole Wanscher 'Rungstedlund' spisebord i mahogni med tillægsplader. (3)

Varenummer: 6450766
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 1.200

Ole Wanscher 1903-1985. Spisebord model 'Rugstedlund' af mahogni med udtræk og to medfølgende tillægsplader med sarg. H. 73, L. 145/275 B. 105 cm. Fremstillet og stemplet hos P. Jeppesen / P.J. møbler. Fremstår medkraftige brugsspor, ridser og mærker. (3)
Auktionen afsluttes:  05-04-2024 19:51:00

535089 05-04-2024 09:22:17 DKK 500