Nutidig diamantring af 18 kt. guld, i alt ca. 0.32 ct.

Varenummer: 6427169

Næste bud: DKK 5.200
Vurdering: DKK 7.000

Nutidig ring af 18 kt. guld i et moderne enkelt design prydet med otte baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.32 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VVS. Stemplet med Birmingham import stempler samt datering 1998. Ringstr.: 58/ 18,5. Vægt: ca. 5,8 g. ringen fremstår med brugsspor, en diamant med afslag.

DKK 5.200
Auktionen afsluttes:  27-07-2024 19:54:00