Vurdering:
8.000
Niels Østergaard Knudsen, Charlottenlund. Retroring af 14 kt. guld i organisk design, stemplet "NØK 585", udført ca. 1970-80'erne. Str. ca. 58. Vægt: ca. 16,5 gr. Fremstår med brugsspor.