Niels Junge. Særpræget unisex ring af 14 kt. guld, ca. 15,9 g.

Varenummer: 6433262

Næste bud: DKK 5.600
Vurdering: DKK 7.000

Niels Junge (reg. 1970 - afm. 1988). Unisex ring af 14 kt. guld udført i et atypisk delvis snoet design med gennembrudt top og bund. Stemplet: N.Ju 585 Ringstr. 60/ 19. Vægt: ca. 15,9 g. Fremstår med overfladiske brugsspor.

DKK 5.600
Auktionen afsluttes:  07-03-2024 20:29:03