N.E. From m.fl. En samling smykker af sterlingsølv og sølv (16)

Varenummer: 6472969
Hammerslagspris: DKK 1.300
Vurdering: DKK 1.700

En samling smykker af sterlingsølv og sølv bestående af lille hjertevedhæng med rav, en kraftig åben armring, fem ringe bl.a. fra N.E. From, str. 2x49, 51,5, 56 og 60, en broche, et par øreclips og ørehængere fra N.E. From, et par ørestikker og et par forgyldte manchetknapper. Samlet vægt ca. 144 g. Enkelte ustemplede dele testet til sølv. Fremstår med brugsspor. (16)
Auktionen afsluttes:  11-07-2024 20:15:00

146405 11-07-2024 20:09:48 DKK 1300