Moderne italiensk brillant-solitairevedhæng af 18 kt. guld på ca. 0.40 ct. H/VS

Varenummer: 6440108
Vurdering: DKK 11.000

Italiensk brillant-solitairevedhæng af 18 kt. guld prydet med brillantsleben diamant i rørfatning med detalje af hvidguld på ca. 0.40 ct Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Monteret i slangekæde stemplet 750 med italienske gold Hallmarks og engelske import gold Hallmarks.
vægt ca. 5,8 g. vedhæng Ø 1,05 cm. Slangekæde Ø 0,9 mm. L. 40,5 cm. Lettere brugsspor på guld.
Auktionen afsluttes:  11-05-2024 21:08:27