Vurdering:
6.000
Moderne solitairering med ringskinne af 18 kt. guld samt detalje i front af 18 kt. hvidguld prydet med en brillantslebet diamant på ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Stemplet med London Gold Hallmarks med datokode for 1997 samt navnestempel KK. Ringstr.: 55/ 17,5. Vægt: ca. 6,4 g. Brugsspor.