Moderne diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.18 ct.

Varenummer: 6464279

Næste bud: DKK 4.800
Vurdering: DKK 6.000

Moderne ring af 18 kt. hvidguld udført i et klassisk solitairedesign prydet med fem baguette- og fire brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Carat stemplet i ringskinnen. Ringstr.: 51/ 16,25. Vægt: ca. 2,3 g. Ringen fremstår med lette brugsspor.

DKK 4.800
Auktionen afsluttes:  16-07-2024 19:52:00