Moderne diamantring af 18 kt hvidguld, i alt 0.59 ct

Varenummer: 6434633

Næste bud: DKK 7.000
Vurdering: DKK 9.000

Diamantring af 18 kt hvidguld prydet med 12 baguetteslebne diamanter og 6 mindre brillantslebne diamanter, i alt 0.59 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Samlet carat er stemplet i ringskinnen.
vægt ca. 4,1 g. Front B. 0,78 cm. Ringstr. 54/17,25. Minimale brugsspor på hvidguld.

DKK 7.000
Auktionen afsluttes:  02-03-2024 20:40:41