Vurdering:
9.000
Diamantring af 18 kt hvidguld prydet med 12 baguetteslebne diamanter og 6 mindre brillantslebne diamanter, i alt 0.59 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Samlet carat er stemplet i ringskinnen. vægt ca. 4,1 g. Front B. 0,78 cm. Ringstr. 54/17,25. Minimale brugsspor på hvidguld.