Moderne brillantring af platin, i alt 0.18 ct

Varenummer: 6466140
Næste bud: DKK 3.800
Vurdering: DKK 6.000

Brillantring af platin med skrå front i fire rækker prydet med 14 brillantslebne diamanter, i alt 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Samlet carat er stemplet i ringskinnen samt PT900 med logo H.F.
vægt ca. 6,2 g. Front B. 0,95 cm. Ringstr. 53/17. Minimale brugsspor på platin.
Auktionen afsluttes:  01-08-2024 19:20:00