Lysberg, Hansen & Terp mfl. To sideborde (2)

Varenummer: 6435016
Hammerslagspris: DKK 750
Vurdering: DKK < 1.000

Lysberg, Hansen & Terp. Side af lakeret og fineret mahogni. H. 53 cm. B. 61 cm. D. 48 cm. Plakette under bord. fremstår med brugsspor.
Sidebord/spillebord af fineret og lakeret nøddetræ. Skuffe i sarg. H. 75 cm. B. 76 cm. D. 52 + 2 x 25 cm. Fremstår med et løst greb samt brugsspor (2)
Proveniens: Danske Bank
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 18:55:00