Louis XV stil fransk Bureau plat af rosentræ, 20 årh.

Varenummer: 6437267
Hammerslagspris: DKK 4.000
Vurdering: DKK 6.000

Louis XV stil fransk Bureau plat skrivebord af finéret rosentræ, prydet med monteringer og sko af bronze, sarg med tre skuffer, sider med udtræksplader, plade ilagt med læder, cabrioleben med rocaille. 20 årh. H. 75 B. 136 D. 75 cm. 3 nøgler medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, læder og stel med småmærker.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 20:26:00

1907412 11-02-2024 21:14:02 DKK 4000