Louis Vuitton. 'Babylone' skuldertaske af Monogram Canvas

Varenummer: 6440494

Næste bud: DKK 3.400
Vurdering: DKK 4.400

Louis Vuitton. 'Babylone' skuldertaske af Monogram Canvas udført med besætninger af vachetta kernelæder, gyldent hardware, dobbelt skulderhank og lynlåslukning. Indvendigt, et stort rum med lynlåslomme samt åben sidelomme og to penne-skjul. Fór af lyst alcantara. Produktionskode: VI0967. Fremstillet juni 1997 i Frankrig. H. 30,5 cm. B. 41 cm. D. 12 cm. Fremstår med brugsspor, stedvis slitage og patineret læder, fór stedvist let nusset og med pletter/ streger efter kuglepen.

DKK 3.400
Auktionen afsluttes:  29-07-2024 21:19:00