Longines: Vintage damearmbåndsur model 4144 817 af forgyldt stål.

Varenummer: 6467749

Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.000

Longines: Vintage damearmbåndsur af forgyldt stål, model 4144 817, kal. L817.4 Mekanisk værk med manuelt optræk. Gylden skive med sort stregindeks og visere. Urkasse: 25 x 25 mm. Rem af krokodillepræget læder og gyldent spænde. Fremstår med brugsslitage på kasse og glas. Uret fungerer på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionaliteten.

DKK 1.000
Auktionen afsluttes:  25-07-2024 19:06:00