Longines 'La Grand Classique'. Dameur i 18 kt. guld med gylden skive, ca. 2000'erne

Varenummer: 6425900
Vurdering: DKK 5.000

Damearmbåndsur fra Longines, model La Grand Classique, ref.nr.: L7.490.6, cal. L152.2, i urkasse af 18 kt. guld, gylden skive med stregindeks, riflet optrækskrone, mineralglas, monteret med original læderrem med originalt forgyldt spænde med logo, quartz urværk. Ø. 23 mm. Fremstår med lettere brugsspor, gravering på bagkasse. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  20-02-2024 18:44:43