Lille almuekiste af bemalet træ, anno 1724

Varenummer: 6474858

Vurdering: DKK < 1.000

Lille almuekiste af bemalet træ med let hvælvet låg, hanke og beslag af jern, fronten dateret 1724. H. 59. B. 69. D. 46 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med senere bemaling, aldersrelateret slitage.

Auktionen afsluttes:  26-07-2024 20:21:00