Lievore Altherr Molina. Fire stole, model Catifa (4)

Varenummer: 6459071
Hammerslagspris: DKK 3.400
Vurdering: DKK 2.400

Lievore Altherr Molina. Fire spisestole med drejbart stel af forkromet stål, formstøbt sæde betrukket med sort læder. Sh. 49 cm. Fremstillet hos Arper, Italien. Fremstår med brugsspor samt mindre mærker og ridser. (4)
Proveniens: Danske Bank.
Auktionen afsluttes:  18-05-2024 12:27:48