Le Roy by Baume & Mercier. Dameur i delvist forgyldt og betandlet stål, ca. 1980'erne

Varenummer: 6467347
Næste bud: DKK 2.200
Vurdering: DKK 3.000

Damearmbåndsur fra Le Roy by Baume & Mercier, ref.nr.: 8701, i urkasse af delvist forgyldt og sortbehandlet stål, gylden skive med punkt- og stregindeks, optrækskrone med logo, mineralglas, monteret med original lænke af delvist forgyldt og sortbehandlet stål, quartz urværk. måll: 24 x 31 mm. Indvendig L. ca. 18,5 cm. fremstår med lettere brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  01-08-2024 19:13:00