Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Skabe, kommoder
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Kurt Østervig. Høj skænk af valnød med skuffer og skydelåger
Varenummer
:
6418915
Hammerslagspris
:
10.000
Vurdering
:
20.000
Kurt Østervig (1912 - 1986). Høj skænk fineret af valnød, front med seks skuffer og fire skydelåger bag fire teak skuffer samt hylder, medeformet stel. Fremstillet hos Brande Møbelindustri. H. 109,5 cm. L. 225 cm. D. 45 cm. 1960'erne. Ekstra skuffe medfølger. Fremstår med brugsspor, skolder på top.
30-04-2024 20:25:00
Showroom:
DK, Vejle, Dandyvej
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
2242373
25-04-2024
09:29:51
10000
Close
Image 1 of 1
Maximize image
Restore image