Kristus på korset af udskåret træ, 1900-tallet
Vurdering:
2.400
Krucifiks i træ med den korsfæstede Kristus (lidt løs) i udskåret træ, betegnet bagpå 1915 m.m., 20. Årh., H. 92 cm., B. 47 cm. Fremstår med brugsspor.
28-03-2024 19:17:00