Kristus på korset af udskåret træ, 1900-tallet

Varenummer: 6437349

Næste bud: DKK 1.200
Vurdering: DKK 2.400

Krucifiks i træ med den korsfæstede Kristus (lidt løs) i udskåret træ, betegnet bagpå 1915 m.m., 20. Årh., H. 92 cm., B. 47 cm. Fremstår med brugsspor.

DKK 1.200
Auktionen afsluttes:  05-03-2024 19:06:00