Knud Kristensen . Gadeexteriør ' uden titel' , Olie på lærred (cd)

Varenummer: 6454363
Næste bud: DKK 1.600
Vurdering: DKK 2.600

Knud Kristensen (1917-1990), Kvinde i gade ' uden titel' olie på lærred , sign. Knud Kristensen på bagside og dateret 1968. 27x35 cm. (40x46 cm).
Dette værk er en del af større privatsamling af Knud Kristensen værker , der udbydes på Auktionshuset.com i marts mdr.

Se og byd på alle varerne her.
Auktionen afsluttes:  27-07-2024 19:30:00