Knabstrup. Gulvvase, 1950'erne

Varenummer: 6474428
Vurdering: DKK < 1.000

Knabstrup. Stor vase af bemalet lertøj. Dekoreret med bladværk. 1950'erne Stemplet i bunden Knabstrup, EM. H. 33 Ø 32 cm. Fremstår med brugsspor, afskallet bemaling.
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 18:00:00