Kinesisk vintagering af 14 kt. guld med cabochonsleben jade

Varenummer: 6466268
Næste bud: DKK 2.800
Vurdering: DKK 4.000

Kinesisk vintagering af 14 kt. rødguld (stemplet '50%') prydet med oval cabochonsleben grøn jade. Utydeligt kinesisk stempel samt 50%. vægt ca. 2,9 g. Front B. 1,59 cm. Ringstr. 53,5/17. Aldersrelateret brugsspor på guld.
Auktionen afsluttes:  01-08-2024 19:27:00