Kinesisk stol af udskåret hardwood, 20. årh.s midte

Varenummer: 6435663
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 1.000

Armstol af hardwood, rigt udskåret med gennembrudt ornamentik i form af drager, føniks og skyformationer, sæde med meanderbort. H. 86, B. 70, D. 43 cm. SH 44,5 cm. Brugsslitage og løshed.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 19:38:00

1315962 07-02-2024 11:11:27 DKK 500