Kina lågkrukke samt orientalske figurer, 1900 / 2000-tallet (3)

Varenummer: 6434781
Vurdering: DKK < 1.000

Kinesisk Famille rose lågskål / madspand af porcelæn m/ ridse i bunden, dekoreret i farver, låg modelleret med kilin samt figurer, bund med stempel, H. 22,5, Ø 18,5 cm. Samt to orientalske figurer - vandbærer (mangler en spand) & figur til røgelse el. duftpinde - H. 12 cm, 20. / 21. Årh.. Enkelte brugsspor. (3)
Auktionen afsluttes:  11-07-2024 18:40:53