Kasserolle samt stjertpotte af sølv (2)

Varenummer: 6462742
Næste bud: DKK 800
Vurdering: DKK 1.000

Kasserolle i skævknækket rokokoform samt stjertpotte i barokform, begge af sølv og med hank af hhv. sortlakeret og mørkbejdset træ. L. 23 og 15 cm. Samlet vægt ca. 230 g. Fremstår med brugsspor, stjertpotte med buler, kasserolle med slitage på hankens lakering. (2)
Auktionen afsluttes:  26-07-2024 19:18:00