Kammerstage af sølvplet

Varenummer: 6421375

Vurdering: DKK < 1.000

Kammerstage af sølvplet med ovalt fodstykke og kanneleret fane, tilhørende konisk lyseslukker løstsiddende i hanken. O. 1900. Medfølges af ikke oprindeligt tilhørende lyssaks. Fremstår ustemplet med aldersrelaterede brugsspor og patina.

Auktionen afsluttes:  05-03-2024 20:28:00