Kaminur, forgyldt bronze, urværk mrk. Raison & Thomas, 1900-tallet

Varenummer: 6437320
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 1.000

Kaminur, forgyldt bronze, urskive m/ romertal, rigt støbt med ornamentik & bladværk, urværk mrk. Raison & Thomas 1429 m.m., 20. Årh., pendul medfølger, H. 52, B. 35 cm, D. 13 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Auktionshuset.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 19:40:00

1769380 05-02-2024 17:29:30 DKK 500