Kaminur af forgyldt messing, rokoko-stil, ca. 1900

Varenummer: 6436270
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK 1.200

Kaminur af forgyldt messing, dekoreret med blomsterranker og rocailler. Hvid urskive med romertal. Mekanisk urværk med timeslag, urværk stemplet Japy Frères médaille d'honneur. Ca. 1900. H. 50 cm. B. 28 cm. D. 13 cm. Uret gik på vurderingstidspunktet.
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 20:00:00

1769380 07-02-2024 08:49:55 DKK 400
1990667 06-02-2024 20:52:28 DKK 350