Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Ure
Bordure
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Kaminur af forgyldt messing, rokoko-stil, ca. 1900
Varenummer
:
6436270
Hammerslagspris
:
400
Vurdering
:
1.200
Kaminur af forgyldt messing, dekoreret med blomsterranker og rocailler. Hvid urskive med romertal. Mekanisk urværk med timeslag, urværk stemplet Japy Frères médaille d'honneur. Ca. 1900. H. 50 cm. B. 28 cm. D. 13 cm. Uret gik på vurderingstidspunktet.
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
13-02-2024 20:00:00
Showroom:
DK, København, Midtager
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1769380
07-02-2024
08:49:55
400
1990667
06-02-2024
20:52:28
350
Close
Image 1 of 1
Maximize image
Restore image