Jydsk Emblem Fabrik: Dagmarkors af forgyldt sterlingsølv med forgyldt halskæde. (2)

Varenummer: 6468941
Hammerslagspris: DKK 650
Vurdering: DKK 1.000

Jydsk Emblem Fabrik: Dagmarkors af forgyldt sterlingsølv med emalje og forgyldt halskæde. Vægt i alt 18,7 g. Længde vedhæng inkl. øsken: 3,1 x 4,8 cm. Længde halskæde: 45,5 cm. (2) Æske medfølger. Fremstår med minimale brugsspor.
Auktionen afsluttes:  11-07-2024 19:12:00

2320026 10-07-2024 21:14:42 DKK 650
2334301 08-07-2024 06:57:05 DKK 600