Jonas Søndergaard for Umage. Skænk, model Treasures , udstillingsmodel

Varenummer: 6411230
Vurdering: DKK 4.600

Jonas Søndergaard. Skænk af fineret sortlaseret egetræ, sidelåger med fransk flet, front med to låger af fineret egetræ, runde tilspidsede ben af massivt sortlaseret egetræ. H. 75 L. 109 D. 43 cm. Fremstillet hos Umage, model Treasures. Udstillingsmodel med lettere brugsspor.
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 18:13:00