Johan Peter Eggers. Russisk skib trækkes af slæbebåd ud af isen i dansk farvand, 1879

Varenummer: 6467533

Næste bud: DKK 9.000
Vurdering: DKK 12.000

Johan Peter Eggers (1855-1907). Russisk skib trækkes af slæbebåd ud af isen i dansk farvand, olie på lærred, sign. og dat. P. Eggers 1879. 22,5 x 33,5 cm (33,5 x 44,5 cm). Fremstår nyligt restaureret: renset og retoucheret.

DKK 9.000
Auktionen afsluttes:  26-07-2024 20:03:00